Obecní Knihovna Pavlovice u Přerova
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce 2023 > Březen, měsíc čtenářů

Březen, měsíc čtenářůDatum konání:
1.3.2023
Datum ukončení:
31.3.2023

Březen je měsícem příznivým ke čtení. Na zahradě mnohdy leží zbytky sněhu, počasí moc do přírody neláká. Příjemný je odpočinek se zajímavou knihou.

V obecní knihovně jsme pro čtenáře nachystali několik akcí.

Na návštěvu přišly děti z mateřské školy v Bezuchově. Žáci, kteří navštěvují čtenářský klub, si pro své mladší kamarády a budoucí spolužáky nachystali předčítání a recitaci básniček. Mateřáčci se pochlubili, že už poznají některá písmena a také umí několik říkanek.

Žáci druhé a třetí třídy si společně připravili literární pásmo proložené písničkami pro seniory v DAS. Nejstarší obyvatelé Pavlovic pozorně poslouchali a děti odměnili potleskem a oplatky. Pro radost jim vystupující předali jarní přání, které pro ně nakreslili.

Pro žáky prvního stupně byly připraveny knihovnické lekce s čajem a občerstvením. Ve školní družině probíhá celoroční hra věnovaná pohádkám. Na konci každého měsíce si pak čteme úryvky z knihy měsíce a drobné ilustrace z příběhů jsou vystaveny pro radost ostatních. Březnová četba patřila loupežníku Rumcajsovi od Václava Čtvrtka.

Žáci druhého stupně se zájmem o čtenářství se zúčastnili kurzu tvůrčího psaní pod vedením spisovatelky Petry Braunové. Petra Braunová je autorkou více než třiceti knih pro děti a dospělé a starší mládež seznamovala se spisovatelským uměním. Tvořivá dílna mladé psavce zaujala, vznikly zajímavé texty, která budou autoři dále rozvíjet.

Velmi poutavé bylo čtení u kávy, tentokrát na téma Zdraví je život a dar s paní Zdenou Biovou, která si připravila poučné povídání a čtení o zdravém přístupu k životu. Posezení s občerstvením bylo příjemným zpestřením březnového večera.

Vrcholem měsíce věnovaného čtenářům je Noc s Andersenem. Skupina dětí stráví v knihovně odpoledne a noc mezi knihami.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Výpůjční doba

Pátek 13:00 - 18:00

Pátek 17. 5. - Zavřeno

Registrační poplatek

Registrační poplatek v roce 2024 činí 30 Kč.

Tento poplatek je nutné zaplatit při první nebo druhé návštěvě knihovny.

Napište nám!

knihovna.pavlovice@seznam.cz

 

Návštěvnost stránek

044071