Obecní Knihovna Pavlovice u Přerova
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně

Knihovna v roce 2019

V knihovně v Pavlovicích si můžete i v letošním roce vybírat z velkého množství zábavných, poučných a populárně naučných knih. Knihovnický soubor byl doplněn stovkou nových titulů pro děti i dospělé.

Lekce pro čtenáře
Pravidelně pořádáme knihovnické lekce pro začínající čtenáře, žáky prvního stupně naší školy a děti ze školní družiny. V knihovně se také schází Čtenářský klub pod vedením paní učitelky Romany Bartošové.

Svatý Valentýn
Knihovna slouží i jako zázemí pro společenské a vzdělávací akce. Svatého Valentýna oslavili mladí lidé romantickým čtením, poslechem hudby a vytvořili zábavné ilustrace pro návštěvníky.

Noc s Andersenem
Na pátek 29. března se těší hlavně mladí čtenáři. Tradiční Noc s Andersenem je oblíbenou akcí knihovnického roku. Pozvali jsme autora a známého ilustrátora Lubomíra Dostála. Má pro děti připraven literárně výtvarný program doplněný hádankami.

Jarní výstava
První dubnový víkend se bude v prostorách knihovny konat Jarní výstava vazeb. Zveme k inspirativní prohlídce a nákupu velikonoční výzdoby. Záštitu nad výstavou mají manželé Školoudíkovi.

Nejlepší čtenáři
V pondělí 10. června ve velkém stanu za kulturním domem budou odměněni pilní čtenáři, budeme si číst, poslouchat a mlsat perník, který pro nás, stejně jako na noc s Andersenem, pravidelně pečou kuchařky školní jídelny. Velký dík za ochotu patří paní Smočkové, Rychlíkové a Florianové.

Nejmenší čtenáři
Pokračují i programy Knížka pro prvňáčka a S knihou do života. Noví čtenáři bývají pasováni písmenkovou vílou v kulturním domě, letos 2. září.

Týden knihoven
V říjnu proběhne několik akcí v Týdnu knihoven. Děti budou číst seniorům v DAS, chystáme kreativní dílničky a literární pásma.

Doba klidu a pohody
Knihovnický rok bývá zakončen Půjčováním s punčováním, předvánočním čtením s občerstvením.

Do pavlovické knihovny zvou knihovníci!


*

ČTENÍ POMÁHÁ.

  • Cílem tohoto projektu je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým.
  • Projekt je určen pouze žákům základních a středních škol.
  • Každé dítě, které se zapojí do projektu, získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, které bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Podpořte čtením projekt Knížka pro prvňáčka 2018.
Podrobnosti najdete na www.ctenipomaha.cz nebo se obraťte na knihovnu:
mobil 724 538 989 / e-mail: knihovna.pavlovice@seznam.cz 

Těším se na spolupráci.
Sklenářová Dana - www.ctenipomaha. 

 

 Poplatek pro rok 2019 za knihovnu činí 30 kč.

Poplatek je nutné uhradit při první nebo druhé
návštěvě knihovny.

Ocenění knihovna roku 2008

http://www.knihovnaprerov.cz/index.php

olomouc- Logo 4 FM[3].jpg

Registrační poplatek pro rok 2019 činí 30 Kč.

Tento poplatek je nutné zaplatit při první nebo druhé návštěvě knihovny.

Návštěvnost stránek

031807