Obecní Knihovna Pavlovice u Přerova
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce 2012

Akce 2012


Předvánoční Jarmark 30.11.

Datum konání: 30. 11. 2012

Vánoční jarmark zahájily svým vystoupením děti z MŠ a ZŠ v Pavlovicích. Okolo vánočního stromu vyrostly stánky s drobnými dárky, zavoněl svařák a bramboráčky. V sobotu byla nabídka produktů obohacena o prodejní výstavu vánočních dekorací a perníčků. Odpoledne vystoupila skupina mladých hudebníků pod vedením L. Zábranského. Atmosféra je částečně zachycena na fotografiích ve fotogalerii.Vánoční dílničky 30.11.

Datum konání: 30. 11. 2012

Při vánočních dílničkách, které jsou pořádány ve spolupráci se školním parlamentem bylo živo. Každý měl možnost zhotovit si vánoční dekoraci podle svého výběru a šikovnosti. Největší úspěch mělo " korálkování ", pod vedením paní V. Matlochové, které si s chutí vyzkoušely i maminky.Vánoční punč pro děti 21.12.

Datum konání: 21. 12. 2012

Dnes zavoněl ve všech prostorách knihovny      " vánoční punč pro děti ". Vyráběli jsme poslední malé dárečky a vykouzlili ozdoby z korálků. Děti měly radost, že budou mít doma na stromečku vlastoručně zhotovenou hvězdičku. Punč i dobroty nám chutnaly při čtení z knížky Vánoce od J. Lady.Půjčování s punčováním 14.12.

Datum konání: 14. 12. 2012

Při jednom z posledních půjčování v letošním roce jsme " bilancovali " při Půjčování s punčováním. Povídání s voňavým punčem nebralo konce a tak příběhy, které byly připraveny ke čtení, přijdou na řadu na některé z dalších akcí.Den pro dětskou knihu 30.11.

Datum konání: 30. 11. 2012

Součástí vánočního jarmarku byla jako loni akce knihovny Den pro dětskou knihu. Na výstavce knih si děti vybíraly z pohádek, encyklopedií, dobrodružných i historických knížek. Při vyrábění dekoračního jablíčka se dobře poslouchalo čtení vánočních příběhů a při oblíbeném knihovnickém čaji jsme si povídali o vánočních zvycích.
Na Den pro dětskou knihu si připravili žáci 2. třídy kytičky, kde budou do okvětních lístků zapisovat přečtené knihy a tak se zapojí do soutěže o nejlepšího čtenáře. Kytičky jsou vystaveny v knihovně a každý z návštěvníků si může prohlédnout, kolik okvětních lístků už je zaplněno tituly přečtených knih. Druháci, kteří byli pasováni na začátku školního roku na Rytíře čtení, jsou pilní čtenáři.


Pověsti našeho kraje 19.10.

Datum konání: 19. 10. 2012

I v letošním novém školním roce 2012-2013 pokračuje spolupráce s Městskou knihovnou   v Přerově. Po domluvě s paní J. Štiborovou - vedoucí dětského oddělení, k nám na přednášku přijela paní Miroslava Nevřelová. Žáci 6. a 7. třídy si ji vyslechli se zaujetím.Maňáskové divadlo 05.10.

Datum konání: 5. 10. 2012

Pavlína Šromotová a Anežka Mužíková byly hlavní aktérky maňáskového divadla O veliké řepě. Svého úkolu se zhostily výborně. Účast malých diváků byla malá. Ve stejném čase probíhalo totiž před knihovnou a v zámeckém parku Uspávání broučků, které pořádalo Centrum. Příště si musíme lépe pohlídat termíny akcí. Hlavně že děti, které se zúčastnily maňáskového divadla byly spokojeny.Přednáška Mgr. J. Podhorné 03.10.

Datum konání: 3. 10. 2012

Přednáška paní Mgr. J. Podhorné splnila očekávání všech účastníků. Přišli i takoví, kteří její přednášku už absolvovali a k nám si za ní přišli pro další rady a bylinky. Příjemné povídání paní magistry všechny zaujalo a následná          " poradna " nebrala konce. Srdečně jí děkuji, že do svého nabitého programu zařadila i návštěvu naší knihovny. Její kniha : Pupeny léčí, kterou nám věnovala, bude smysluplně sloužit našim čtenářům. Rádi využijeme i jejího pozvání do Brodku u Konice na prohlídku bylinkové zahrady.Moje první návštěva knihovny 03.10.

Datum konání: 3. 10. 2012

Na tuto návštěvu nepřišly všechny děti z mateřinky. Začátek je pro nováčky vždycky těžší a tak se dostavili jen ti "ostřílení " návštěvníci. Využili jsme všech prostor v knihovně, prohlédli si vystavené knihy, četli, hádali hádanky a povídali. Od dětí jsme se dověděli, co všechno už se ve školce od prázdnin naučili.Výstava knih a čtení z encyklopedie 03.10.

Datum konání: 3. 10. 2012

Žáci 2. třídy - v letošním školním roce už Rytíři čtení, přišli do knihovny na výstavu nových knih. Každý si vybral tu, co ho nejvíc zajímá a pak už se četlo a diskutovalo, samozřejmě u dobrého čaje.
Výpůjční doba

Pátek 13:00 - 18:00

Velký pátek (29. 3.) - Zavřeno

Registrační poplatek

Registrační poplatek v roce 2024 činí 30 Kč.

Tento poplatek je nutné zaplatit při první nebo druhé návštěvě knihovny.

Napište nám!

knihovna.pavlovice@seznam.cz

 

Návštěvnost stránek

043983