Obecní Knihovna Pavlovice u Přerova

Vítejte na webových stránkách
Obecní knihovny
v Pavlovicích u Přerova


Antikvariát (1. 12. 2021)

Vážení čtenáři!

V době obvyklé půjčovací doby knihovny, můžete navštívit i antikvariát z vyřazených knih.

Zakoupením těchto knih přispějete na nákup materiálu pro výtvarné dílničky, které doprovází pravidelné knihovnické lekce pořádané pro žáky naší školy. Čáska, kterou přispějete, je dobrovolná.

IMG_3391.jpg

 ***

Noc s Andersenem 2021 (25. 6. 2021)

V pátek 25. června se v Obecní knihovně v Pavlovicích u Přerova odehrála, po dlouhé pandemické přestávce, Noc s Andersenem. Téma bylo jasné: strašidla a příšery. A jak už bývá zvykem, večer s přibývajícími hodinami postupně gradoval. Vše standartně započalo příchodem dětí do knihovny a rodičovským apelem, aby byly hodné a nezmrzačily se (Spoiler: děti opravdu poslechly). Tradičně je každá Noc s Andersenem odstartována kreslením a malováním s přerovským malířem Lubomírem Dostálem a tentokrát tomu nebylo jinak. Po malování následovalo krátké čtení příběhů a malá svačinka ve formě muffinů od jedné z maminek a melounu.

Večer mohl přejít do další fáze, fáze venkovní. Vyrazilo se k rybníku, rozdělal se oheň a všichni dychtivě očekávali příjezd manželů Konečných s grilem a pochutinami, zejména burgery z projektu Komiksonámie 2021 za 1. místo v literárně- výtvarné soutěži. Kladete-li si náhodou otázku, jaká aktivita je po náležitě tučné večeři nejvhodnější, pak odpověď je poměrně jednoduchá: procházka. Nešlo ovšem o procházku běžnou, nýbrž o procházku stezkou odvahy. Zde je třeba poznamenat, že slet strašidel byl opravdu hojný a odvaha nemála dětí byla s velkým úspěchem nalomena (nikoli ovšem zlomena!). Ona strašidelná procházka kolem rybníka, lesem a poté zpět do knihovny byla každopádně ve všech směrech intenzivním zážitkem nejen pro děti, ale také pro strašící příslušníky.

Po návratu do knihovny nadešel čas odpočinku, čaje a filmu na dobrou noc. Bylo potřeba dodržet program a jelikož strašidel bylo už dosti, zato příšer ještě málo, tak nešlo vybrat film jiný, než fantastický Jurský park od režiséra Stephena Spielberga z roku 1993. Nešlo zrovna o film, u něhož by bylo snadno přepnout do úsporného módu, natož spánku, proto i po jeho skočení se ještě náležitě ponocovalo, ale ve vší počestnosti a za minimálního veselí.

Ráno následovala vánočka, nutela, marmeláda, čaj a pomalý odchod všech účastníků domů. Letošní Noc s Andersenem se vskutku povedla, tudíž budeme doufat, že příští rok ji bude opět možno bez komplikací zopakovat a tentokrát snad už ve větším počtu.

Drazí pomocníci, jimž patří naše díky:

Hanka a Tomáš Koneční, Jiří Žák, Ondra Kočerhan, Anička Soukupová, Zbyněk Stoklásek, Aneta Broučková, Miki Bugyi a Laďa Drábek.

Marie a Marek Henslovi

1625689035415.jpg

1625689035424.jpg

***

Výstava a nové knihy (17. 5. 21)

 

Nově nabízíme aktualizovanou nabídku knih zábavných, naučných a knih pro děti a mládež. V cirkulačním souboru (200 nových knih) a ve stálém fondu (50 nových knih) naší knihovny přibyly publikace, které jistě mnohé z Vás zaujmou.

Každý pátek si nyní můžete prohlédnout výstavu výtvarných prací Jana Zábranského, talentovaného žáka naší školy. Jan navštěvuje i ZUŠ v Lipníku a malování věnuje mnoho svého volného času. Jeho práce vám zpestří návštěvu knihovny.

Srdečně zvou knihovníci

IMG_2921.jpg

***

Knihovna opět otevřena #3 (23. 4. 21)

Covidová věčnost uplynula a opět se vše pomalu vrací do starých kolejí. Knihovna nezůstává pozadu. Od pátku 23. dubna máme otevřeno od 13:00 - 18:00 za běžného provozu (a stejně tak za dnes už běžného dodržování přísných hygienických opatření).

Doufáme, že nám počasí i epidemiologická situace vydrží a těšíme se na Vaši návštěvu!

***

Pour féliciter 2021

V roce 2020 jsme si knihovny příliš neužili. První bylo zavřeno od března do června, poté od října. Odpadlo nejedno setkání s autory, tradiční půjčování s punčováním, ale také vydání mnoha knižních titulů. Doufejme, že rok následující nám přinese mnohem více příjemných a méně náročných chvil, než tento. 

S přáním všeho dobrého i trochy toho nejlepšího, mnoha zdaru a co nejméně mrzutostí s přetrvávající ''covid'' situací v roce 2021

Vaši knihovníci Marie a Marek Henslovi

 maxresdefault.jpgZdroj obrázku 

***

Znovuotevření knihovny #2 (4. 12. 2020)

Vážení čtenáři,

v pátek 4. prosince bude znovu otevřena pavlovická knihovna. Srdečně zveme čtenáře a zároveň prosíme o trpělivost. Platí ustanovení vlády – 15 mna jednoho návštěvníka.

Přijďte si vybrat pár knížek pro zpříjemnění adventní doby.

Vaši knihovníci

***


Znovuotevření knihovny + Týden knihoven (9. 10. 2020)

Vážení čtenáři,

od pondělí 5. října probíhá týden knihoven. I naše knihovna v Pavlovicích  otevře pro své čtenáře. Právě probíhají dokončovací práce po náročné rekonstrukci topení.

Celý pracovní týden budou v prostorách knihovny akce pro děti na podporu čtenářství. V pátek 9. října bude znovu zahájeno půjčování knih pro veřejnost. Čeká na vás dvě stě nových titulů různých žánrů.

Těší se na vás knihovníci!

 ***

Nové tituly (17. 7. 2020)

Vážení čtenáři,

do knižního fondu naší knihovny přibylo nových 55 titulů, primárně od oblíbených českých autorů Petry Dvořákové, Aleny Mornštajnové, Radky Třeštíkové, Lenky Chalupové či Vlastimila Vondrušky.

Pozadu ovšem nezůstali ani tituly zahraniční, proto se nově můžete těšit například na světový bestseller "Sapiens - Stručné dějiny lidstva" od Yuvala Noaha Harrariho či na nové nádherně ilustrované vydání Hobita. Stejně tak přibylo i mnoho knih pro děti a mládež. 

Pro zájemce historie jsme také začali nově odebírat časopis "Živá historie". 

Přijďte si vybrat knihu pro letní čtení. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se!

***

Znovuotevření knihovny (covid-19)

Usnesením vlády z 23. 4. o uvolňování některých podnikatelských a dalších činností je od pondělí 27. 4. možné otevřít provoz knihoven.

Pavlovická Knihovna otevírá ve čtvrtek 30. dubna. Stejně tak příští týden, opět ve čtvrtek, 7. května. Čtvrtková otevírací doba je výjimečná z důvodu pátečních svátků.

Od 15. května bude Knihovna pokračovat v normálním pátečním provozu.

Těšíme se!

otevreniknih.PNG

***

0001.jpg

***

Tvoření v knihovně

Pavlovická knihovna se připojila k mezinárodní aktivitě Den svetrů, letos 6. února. Za větou: Ztlumte topení a oblečte si svetr, je upozornění na přetápění obytných a společenských prostor.  

Ve škole jsme si povídali o velkém množství energie, která se spotřebovává na vytápění, o otužování, cvičení a důležitosti pobytu v přírodě.

Motivací k tvoření papírových svetrů byla pohádka Miloše Macourka: O Kateřince a tlustém červeném svetru.

IMG_2504.jpgIMG_2507.jpg


***

Plánované akce knihovny v Pavlovicích na rok 2020

I pro letošní rok chystáme pro návštěvníky naší knihovny zajímavé programy doplňující čtenářské aktivity.

Knihovnické lekce
Dva pondělky v měsíci jsou věnovány knihovnickým lekcím pro žáky prvního stupně naší školy. Prezentace knih a navazující tvořivé činnosti prohlubují plán rozvoje čtenářské gramotnosti a doplňují program Čtenářského klubu.

Březen, měsíc čtenářů
V březnu se zapojíme do akcí Měsíce čtenářů. Kromě knihovnických lekcí pro každou třídu prvního stupně, nás 11. března navštíví spisovatelka Helena Beránková, známá pražská autorka.

Noc s Andersenem
V pátek 27. března se nejmladší čtenáři zúčastní Noci s Andersenem. Chystáme také cestopisné přednášky našich občanů.

Odměny pro aktivní čtenáře
Aktivní čtenáře vyhodnotíme tradičně ve Stanu přátelství, letos 8. června. Na konci školního roku 30. června vyhodnotíme akci Knížka pro prvňáčka a před prázdninami dostanou nejmladší čtenáři knihu. Po prázdninách budou pokračovat knihovnické lekce.

Půjčování s punčováním
Knihovnický rok ukončuje Půjčování s punčováním 11. prosince. Knihovna se účastní programu S knihou do života a bude se snažit přichystat pro čtenáře i další zajímavé akce.

Vaši knihovníci

 ***

 

  

Pro přehled událostí aktuálních i minulých klikněte zde.

 

 *** 

Nezapomeňte, že i v dnešní uspěchané době platí citát J. Ruskina:
Knihy jsou lidem tím, čím jsou perutě ptákům.

 

knihovna

Výpůjční doba

Pátek 13:00 - 18:00

Registrační poplatek

Registrační poplatek v roce 2021 činí 30 Kč.

Tento poplatek je nutné zaplatit při první nebo druhé návštěvě knihovny.

http://www.knihovnaprerov.cz/index.php

olomouc- Logo 4 FM[3].jpg

Ocenění knihovna roku 2008

Návštěvnost stránek

038664