Obecní Knihovna Pavlovice u Přerova
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce 2014

Akce 2014


Štítky:

Dětský domov Lipník

Datum konání: 25. 9. 2014

S našimi malými čtenáři jsme navštívili děti v DD Lipník nad Bečvou. Při společném vyrábění dekorací, čtení, povídání a tancování uběhlo odpoledne jako voda. Děti měly radost z dárku, který jsme jim předali - šipky. Zpestří jim podzimní a zimní večery. Už se navzájem dobře známe a tak se těšíme na další setkání.


Autor: sklen Publikováno 29. 10. 2014 10:03

Pasování - zahájení školního roku

Datum konání: 1. 9. 2014

Školní rok 2014 - 2015 byl slavnostně zahájen v kulturním domě. Tentokrát nám scházela Písmenková víla. A tak se úkolu pasování prvňáčků na Rytíře čtení ujala paní knihovnice, za vydatné podpory našeho Kaštánka. Děti dostaly malý dárek od pana starosty. V knihovně je pro malé čtenáře připravena výstavka knih, ze kterých si mohou vybrat. Rytíři čtení budou teď očekávat návrat Písmenkové víly, aby mohli prokázat, že během prázdnin splnili úkol a přečetli knihu "Od A do Zet.


Autor: sklen Publikováno 29. 10. 2014 10:01

Ukončení školního roku - knížka pro prvňáčka

Datum konání: 27. 6. 2014

Končí školní rok a všichni se už těší na dva měsíce prázdnin. Pro naše prvňáčky byl den ukončení školního roku ještě slavnostnější. Kaštánek jim předal knížku M. Wagnerové: Od A do Zet, kterou si zasloužili absolvováním akcí k projektu Knížka pro prvňáčka. Ještě je čeká prázdninový úkol. Přečíst knížku, aby při zahájení nového školního roku mohli být pasováni na Rytíře čtení.


Autor: sklen Publikováno 29. 10. 2014 9:59

Noc s Dudkem

Datum konání: 20. 6. 2014

...


Autor: sklen Publikováno 29. 10. 2014 9:52

Mateřská škola v knihovně

Datum konání: 6. 6. 2014

...


Autor: sklen Publikováno 29. 10. 2014 9:50

Prezentace v knihovně Šumperk

Datum konání: 22. 5. 2014

Městská knihovna Šumperk pořádala pro knihovníky okresu Šumperk seminář Knihovna své obci. Byli jsme přizváni, abychom představili Knihovnu roku 2008: starosta Vl. Bia - Jak jsme budovali knihovnu knihovnice D. Sklenářová - Knihovna Pavlovice dnes. Naše prezentace byla přijata velmi srdečně. V krásném a příjemném prostředí jsme se dověděli mnoho zajímavostí, které představily knihovny Moravičany, Postřelmov a Zvole, o kterých ještě určitě uslyšíme. Paní ředitelka Z. Daňková nám předala od šumperských knihoven padesátníky, které jsme odevzdali ve FN Olomouc SDRUŽENÍ ŠANCE.


Autor: sklen Publikováno 29. 10. 2014 9:48

Májkování

Datum konání: 13. 4. 2014

Obnovení tradice chození s májkem se podařilo. Ve spolupráci s N. Smolkovou a D. Sedláčkovou se děvčata scházela v knihovně. Všichni společně připravili růžičky z krepového papíru, zdobili vajíčka a vyráběli zápichy také s vajíčkem. Ty pak rozdávali při zpívání. Do přípravy malých májků se zapojily i maminky. Knihovnou zněla písnička " Vyšla hvězda" kterou se musely holčičky naučit. I když v neděli občas spadla nějaká kapka a pořádně foukalo, děvčata vydržela a obešla celou obec. Těm nejmenším dělaly doprovod maminky. Všechny nakonec  zahřála výslužka, která byla opravdu bohatá.

 


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 12:57

Setkání kuchařek

Datum konání: 11. 4. 2014

...


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 12:56

Návštěva u prvňáčků

Datum konání: 10. 4. 2014

V tomto školním roce navštívili prvňáčci naši knihovnu už pětkrát. Proto jsme se rozhodli, že jim návštěvu oplatíme a vydali jsme se za nimi do školy. Radostný vítací pokřik byl slyšet už z oken jejich třídy. Každý měl připravené barevné srdíčko se svým jménem. My jsme přinesli každému brožurku Metro od P. Kratochvíla. Chtěli jsme jim z ní číst. To jsme se přepočítali. Všichni už krásně čtou a tak jsme básničky četli všichni sborově. Krásný zážitek s prvňáčky nás bude dlouho provázet do dalších všedních dnů.


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 12:54

Noc s Andersenem

Datum konání: 4. 4. 2014

Při Noci s Andersenem přivítal děti detektiv Vrťapka / výrobek firmy NOE /, který byl dětmi hýčkán po celou dobu NsA. Prvním úkolem byla příprava večeře. A když vrchní ochutnávač schválil výsledek, mohli jsme se vydat na návštěvu malé zvířecí farmy k Šimanským. Všechna zvířátka byla přítulná a my jsme nevěděli, kam se dřív podívat. Naším nadšeným pokřikem jsme vyrušili pávy v jejich procházce. My jsme se na odchodu také nesli "jako pávi ". Byli jsme totiž vyzdobeni pavími pery, které jsme dostali od majitelů. Po takové výpravě výborně chutnala vlastnoručně připravená večeře. Následovalo čtení ukázek ze všech knih o Vrťapkovi.Potom jsme se šli
proběhnout a přilákala nás ke kostelu varhaní hudba. Osmělili jsme se, vystoupali na kůr a poslouchali. Pan varhaník Standa Smoček zodpověděl všechny naše všetečné otázky a zahrál nám krátký koncert. Po tomto zážitku nás čekala v knihovně druhá večeře. Maminky připravily na Jarní výstavu velikonoční beránky a my jsme je také dostali. Nemohli jsme se shodnout, který byl nejlepší. NsA se ani tentokrát neobešla bez soutěží, her a polštářových bitek. Následná vycházka k rybníku / bez baterek / prý byla strašidelnější, než stezka odvahy. I když svítil měsíc, rusalky a
vodníka jsme se nedočkali. Veršovanou pohádkou dala dětem dobrou noc / přes Skype / paní učitelka D. Šurmáneková. Připoměla jim, že je čeká po probdělé noci další akce. Proběhne jarní úklid obce a děti se do ní každý rok zapojují. Pohádkami a povídáním jsme po půlnoci zakončili krásný den. Ranní rozcvičku jsme tentokrát vynechali, protože se rozcvičíme hned jak vyfasujeme hrábě a košťata. Při loučení po dnešní noci vzešel návrh: příští - jubilejní 15. Noc s Andersenem by měla být CELOVÍKENDOVÁ ! 

Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 12:52


Výpůjční doba

Pátek 13:00 - 18:00

Pátek 17. 5. - Zavřeno

Registrační poplatek

Registrační poplatek v roce 2024 činí 30 Kč.

Tento poplatek je nutné zaplatit při první nebo druhé návštěvě knihovny.

Napište nám!

knihovna.pavlovice@seznam.cz

 

Návštěvnost stránek

044072