Obecní Knihovna Pavlovice u Přerova
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce 2014

Akce 2014


Štítky:

Návštěva u prvňáčků

Datum konání: 10. 4. 2014

V tomto školním roce navštívili prvňáčci naši knihovnu už pětkrát. Proto jsme se rozhodli, že jim návštěvu oplatíme a vydali jsme se za nimi do školy. Radostný vítací pokřik byl slyšet už z oken jejich třídy. Každý měl připravené barevné srdíčko se svým jménem. My jsme přinesli každému brožurku Metro od P. Kratochvíla. Chtěli jsme jim z ní číst. To jsme se přepočítali. Všichni už krásně čtou a tak jsme básničky četli všichni sborově. Krásný zážitek s prvňáčky nás bude dlouho provázet do dalších všedních dnů.


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 12:54

Noc s Andersenem

Datum konání: 4. 4. 2014

Při Noci s Andersenem přivítal děti detektiv Vrťapka / výrobek firmy NOE /, který byl dětmi hýčkán po celou dobu NsA. Prvním úkolem byla příprava večeře. A když vrchní ochutnávač schválil výsledek, mohli jsme se vydat na návštěvu malé zvířecí farmy k Šimanským. Všechna zvířátka byla přítulná a my jsme nevěděli, kam se dřív podívat. Naším nadšeným pokřikem jsme vyrušili pávy v jejich procházce. My jsme se na odchodu také nesli "jako pávi ". Byli jsme totiž vyzdobeni pavími pery, které jsme dostali od majitelů. Po takové výpravě výborně chutnala vlastnoručně připravená večeře. Následovalo čtení ukázek ze všech knih o Vrťapkovi.Potom jsme se šli
proběhnout a přilákala nás ke kostelu varhaní hudba. Osmělili jsme se, vystoupali na kůr a poslouchali. Pan varhaník Standa Smoček zodpověděl všechny naše všetečné otázky a zahrál nám krátký koncert. Po tomto zážitku nás čekala v knihovně druhá večeře. Maminky připravily na Jarní výstavu velikonoční beránky a my jsme je také dostali. Nemohli jsme se shodnout, který byl nejlepší. NsA se ani tentokrát neobešla bez soutěží, her a polštářových bitek. Následná vycházka k rybníku / bez baterek / prý byla strašidelnější, než stezka odvahy. I když svítil měsíc, rusalky a
vodníka jsme se nedočkali. Veršovanou pohádkou dala dětem dobrou noc / přes Skype / paní učitelka D. Šurmáneková. Připoměla jim, že je čeká po probdělé noci další akce. Proběhne jarní úklid obce a děti se do ní každý rok zapojují. Pohádkami a povídáním jsme po půlnoci zakončili krásný den. Ranní rozcvičku jsme tentokrát vynechali, protože se rozcvičíme hned jak vyfasujeme hrábě a košťata. Při loučení po dnešní noci vzešel návrh: příští - jubilejní 15. Noc s Andersenem by měla být CELOVÍKENDOVÁ ! 

Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 12:52

Příprava pohoštění

Datum konání: 4. 4. 2014

Jednou z posledních akcí 1. třídy k projektu Knížka pro prvňáčka byla příprava pohoštění podle knížek v naší knihovně.


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 11:38

Velikonoční dílničky

Datum konání: 29. 3. 2014

Knihovnu navštívily i děti z Dětského domova Lipník nad Bečvou. Všichni se pustiti do zhotovování náušnic a náramků z korálků. Tato činnost se dařila i chlapcům. Vyráběli se také kytičky a zápichy do květináčů. A než všichni ochutnali beránky, uteklo odpoledne jako voda. Všichni odcházeli spokojeni.


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 11:34

Velikonoční beránci

Datum konání: 29. 3. 2014

Nápad paní Světnické, abychom loňskou podzimní výstavu rozšířili o soutěžní ochutnávku pomazánek pokračoval. Ochutnávku vánoček při předvánočním jarmarku si vzala na starost p. L. Smočková. V kulturním domě byl dostatek prostoru a ochutnávka měla velký úspěch. Ochutnávka Beránků na výstavě jarních dekorací překonala naše očekávání. Pod
" taktovkou " p. L. Smočkové se v knihovně objevilo 16 beránků - ovocný, citronový, jablečný, bezlepkový, marcipánový, smetanový atd. Jako " cukrářky " beránků se zůčastnily všechny generace.


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 11:31

Výstava jarních dekorací

Datum konání: 29. 3. 2014

Každá výstava přinese do knihovny velké oživení. Všichni návštěvníci mají možnost zakoupit si z nepřeberného množství krásných jarních dekorací a nebo jen " napást oči" a načerpat inspiraci. Všichni obdivujeme nápady P. Světnické, M Padalíkové a B. Školoudíkové. Patří jim dík za kouzelné prostředí, které nám svým uměním připravují.


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 11:29

Čtení v D.A.S.

Datum konání: 28. 3. 2014

Na čtení do D.A.S. chodí děti velmi rády. Třetí třída si pro seniory připravila pásmo jarních básniček a pohádek. Potěšila svým vystoupením babičky a dědečky, kteří odměnili vystupující bouřlivým potleskem. Paní Řihošková, jako vždy, předvedla dětem, jak jí dobře slouží paměť a přednesla jednu z mnoha dlouhých básní, které má ve svém repertoáru. Budeme se těšit na další setkání, kdy se chystáme číst pro seniory v zámeckém parku pod rozkvetlým liliovníkem.


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 11:04

Příprava na Velikonoce

Datum konání: 21. 3. 2014

V tomto roce chceme obnovit v naší obci MÁJKOVÁNÍ. Nikolka Smolková a D. Sedláčková se ujaly tohoto úkolu. Začaly s dětmi připravovat růžičky na májky a zdobit vajíčka. Věřili byste, že mají připraveno asi 120 kytiček na májky i na obdarování domácností, které děvčata s májkami navštíví?


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 11:03

Pohádky a hádanky v družině

Datum konání: 21. 3. 2014

V příjemném prostředí herny už čekali zájemci o čtení.


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 11:00

Hrabalovské podvečerní čtení

Datum konání: 14. 3. 2014

Na tomto podvečeru měla " hlavní slovo " paní
M. Henslová, která vybírala na toto čtení ze své knihovny / vlastní celé dílo J. Hrabala /. Ukázky byly vesměs úsměvné a tak také proběhl celý večer. Jak jinak, když proberete zajímavosti z krásných knih a také určité pasáže ze zfilmovaných románů. Děkujeme za krásný podvečer a budeme se těšit na další setkání .


Autor: sklen Publikováno 22. 4. 2014 10:47


Výpůjční doba

Pátek 13:00 - 18:00

Pátek 17. 5. - Zavřeno

Registrační poplatek

Registrační poplatek v roce 2024 činí 30 Kč.

Tento poplatek je nutné zaplatit při první nebo druhé návštěvě knihovny.

Napište nám!

knihovna.pavlovice@seznam.cz

 

Návštěvnost stránek

044074