5. 2. Dobromila

Zítra: Vanda
Drobečková navigace

Obec > Události obce > Události - akce roku 2007

Události - akce roku 2007

Soutěž Vesnice roku 2007

Již podruhé se naše obec přihlásila do soutěže Vesnice roku. Hodnotitelská komise ocenila naši činnost a udělila obci Pavlovice zvláštní ocenění - Diplom za zapojení dětí a mládeže do života obce s finančním příspěvkem 50 tis. Kč.

Drakiáda

Tak jako každoročně byla uspořádána ve spolupráci se Sdružením rodičů tradiční Drakiáda.

Divadelní představení ochotnického souboru z Brodku u Přerova

Dne 11.2. se členové diadelního souboru z Brodku u Přerova představili v našem kulturním domě s představním Tisíc a jedna vášeň, představení navštívilo cca 70 občanů.

Cyklistický desetiboj - rozloučení s prázdninami

Pro děti všech kategorií přichystala obec Pavlovice jako rozloučení s prázdninami tradiční cyklistický desetiboj. Soutěžilo se v různých 10 disciplínách po určené trase, každý "závodník" obdržel diplom a odměnu. Vítězové v jednotlivých kategoriích si odnesli krásné sportovní potřeby určené pro cyklistiku. Nechyběl opečený kabanos a limonáda pro každého účastníka. Na závěr proběhla diskotéka.

Hudební Pavlovice 2007

Dne 16. června 2007 se uskutečnil 18. ročník Hudebních Pavlovic. Cílem obce Pavlovice a Moravské Veselky je zavedení tradice setkání mládežnických souborů, vzpomenutí odkazu těchto hudebních osobností a halvně získání mladých zapálených lidí, snaha rozvíjet dechovou hudbu a osvětlit veřejnosti pojem dechovka a dechový orchestr. Motto setkání "Dechovka byla, je a bude". V programu vystoupil dechový soubor ZUŠ Kyjov, Veselá muzika Ratíškovice, Moravská Veselka, dětský folklórní soubor Prosének, Ječmínek a hostem Moravské Veselky byla dechová hudba Moravanka Jana Slabáka. Akci výborně moderovala Ivana Slabáková. Počasí nám přálo, účast předčila naše očekávání.

Sousedský ples a dětské šibřinky

Šibřinkový čas se nevyhnul ani naší obci.Jako každoročně byl uspořádán sousedský ples a dětský karaneval. Nechyběly naše vepřové speciality a bufet.

Vítání občánků

Dne 9. února jsme slavnostně přivítali 8 našich občánků, narozených v roce 2006.

Beseda se seniory

Dne 10. května bylo v kulturním domě veselo. S představiteli obce se zde sešla téměř šedesátka seniorů, aby si společně zavzpomínali, pobavili se spři poslechu písniček nebo si zatancovali. Kapela Pozdní sběr vytvořila báječnou atmosféru. Ti, co přišli, určitě nelitovali.

Výstava Pavlovice včera a dnes

Podzimní výstavka s ukázkami ruční tvorby

Adventní výstava

Setkání u vánočního stromu

Na Štědrý den jsme se setkali se svými "sousedy" u našeho vánočního stromu. Vyslechli jsme si koledy, zazpívali si a popřáli krásné vánoční svátky. Při svařáčku, čaji a cukroví vánoční čas příjemně plynul.....

Vánoční koncert

Pobyt dětí z dětského domova v Pavlovicích

Druý prázdninový týden trávilo svůj čas v našem krásném prostředí 9 dětí a 2 vychovatelé z dětského domova v Lipníku n B. Vedení obce a místní spolky jim nabídly pro své aktivity možnost využívat fotbalové hřiště, tenisový kurt, tělocvičnu nebo knihovnu. Mohli absolvovat projížďku hasičským vozidlem, projít si hasičárnu nebo si zalovit na Panském rybníku. Stravování zajistila školní jídelna a místní maminky a babičky se postaraly o zpestření jejich jídelníčku napečenými koláčkami a buchtami. Děti z domova navázaly přátelství s pavlovickými dětmi, trenéři fotbalu některé chlapce zařadili do základního kádru fotbalového mužstva a tak reprezentují naši obec.

Tenisový turnaj O pohár starosty obce