5. 2. Dobromila

Zítra: Vanda
Drobečková navigace

Obec > Události obce > Události - akce roku 2009

Události - akce roku 2009

PROSINEC

Silvestrovské oslavy v Prusínkách

Ani deštivé počasí nemělo vliv na oslavy posledního dne v roce v části Prusínky. Občané této části Pavlovic se sešli, aby společně zavzpomínali a připili si svařáčkem na nový rok příští. Nechyběl tradisční ohňostroj.

Silvestrovský výkop 2009

Silvestrovský výkop 2009
Naši sportovci si nenechali ani tentokrát ujít již tradiční Silvestrovský výkop. A jako vždy - zastupitelky jim připravily dobrý čaj na zahřátí.

Vánoční punč v knihovně

Vánoční punč v knihovně
Poslední akcí letošního roku bylo setkání dětí v knihovně při Vánočním punči. Děti hrály hry, malovaly, stříhaly a také besedovaly s paní knihovnicí o knížkách. Přijely za námi i děti z Dětského domova v Lipníku n. B. - čtyřletý Pavlík a jeho osmiletá setřička Petruška. Nestačili se divit, co všechno v naší knihovně máme....Tak jsme při činnostech popíjeli náš dobrý dětský punč a mlsali cukroví. Děti si odnesly drobné dárečky za vánoční obrázek, který byl vložen v Pavlovických listech. Sešlo se jich bezmála třicet, tak nás potěšilo, že Pavlovické listy "čtou" i děti.

Vánoční moravsko-slezské koledování

Vánoční moravsko-slezské koledování
Dne 27.12.2009 v 16.30 se uskutečnilo v našem kulturním době Vánoční moravsko-slezské koledování. Sál byl zaplněný do posledního místečka místními občany i lidmi z širokého okolí, kteří si nenechali ujít tradiční vánoční koncert Moravské Veselky. V první polovině svátečního odpoledne se představili hosté z poského souboru KAPRYSZ, jehož členy tvoří děti ve věku 12 - 18 let. Jejich vystoupení bylo velmi milé a dojemné.

Vánoční moravsko-slezské koledování
Svou návštěvou nás také poctil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Radovan Rašťák, který byl také jedním z kmotrů při křtu společného CD Moravské Veselky a polského Kapryszu.Druhá půlka koncertu patřila hudebníkům Moravské Veselky. V jejich podání jsme mohli slyšet směs vánočních koled, ale i další skvělé písně. Návštěvníci koncertu se mohli občerstvit svařeným vínem, který byl přichystán členy zastupitelstva obce. Bylo to opravdu krásné zakončení roku 2009...

Adventní koncert v kostele

Druhý vánoční svátek jsme mohli navštívit již druhý koncert v našem kostele, tentokrát se zaposlouchat do melodií Přerovského komorního orchestru, který vede naše občanka paní Holčáková.

Účast seniorů na vánočních trzích v Přerově

V pondělí 21. prosince projevili někteří občané z řad seniorů zájem o návštěvu vánočních trhů na náměstí v Přerově. Zajistili jsme dopravu vlastními auty a společně jsme si při svařáčku a bramboráku vychutnávali poslech písniček Záhorské kapely. Samozřejmě jsme museli obejít všechny krámečky a zjistit, co ještě doma nemáme a na co bychom neměli v tom vánočním shonu zapomenout....

Setkání u vánočního stromu

Setkání u vánočního stromu
Na Štědrý den jsme se sešli, abychom si u našeho krásného vánočního stromu poslechli a taky zazpívali koledy. Na sklonku roku jsme společně zavzpomínali a připili si svařáčkem na ten nový rok příští!

Zpívání u vánočního stromu

Dne 17. prosince nám naše děti, ty nejmenší ze školky, ale také i ti větší z 1. stupně ZŠ, předvedly u vánočního stromu svůj vánoční program, se kterým také vystoupily v Domově Alfréda Skeneho v Pavlovicích. Jejich vystoupení byla jako vždy od dětí, milá a upřímná. Patří jim velké poděkování, protože se nezalekly ani velkého mrazu a předvedly, co umí.

Vyhodnocení soutěže Vesnice roku 2009 v Praze

Vyhodnocení soutěže Vesnice roku 2009 v Praze
Dne 8. prosince se starosta spolu s místostarostkou obce zúčastnili slavnostního vyhodnocení soutěže Vesnice roku 2009, které proběhlo v prostorách Senátu Parlamentu ČR. Po slavnostním zahájení a předání ocenění všem obcím, které obdržely některou ze stuh, následoval společný přípitek s obědem. Měli jsme také možnost prohlédnout si prostory Senátu.

Návštěva Mikuláše s anděly a čerty

Návštěva Mikuláše s anděly a čerty
Tak jako každoročně navštívili naši obec svatý Mikuláš se svojí družinou. Zastavili se i na naší výstavě v kulturním domě. Jestli děti byly hodné, se brzy dozvěděly....Některým se z očí linuly slzičky, některé je zadržovaly a snažily se usmívat a splnit přidělený úkol. Za to si každý zasloužil dáreček. Při svých pochůzkách se tato družina zastavila za dětmi v Dětském domově v Lipníku. I zde se ozýval smích i pláč, ovšem dárečky brzy slzičky zaplašily.
Další družina Mikuláše s anděly a čerty putovala po Prusínkách. Zastavila se u všech obyvatelů a připila si na nový rok svařáčkem.

Výstava betlémů

Výstava betlémů
Ve dnech 4.- 6. prosince jsme za přispění obecní knihovny, ZŠ a MŠ v Pavlovicích, DD v Lipníku n. B., Domova Alfreda Skeneho a dalších občanů uspořádali výstavku vánočních betlémů. V prostorách kulturního domu vzniklo malé náměstíčko se vším, co k vánočním trhům patří - stánečky nabízející rozmanité vánoční ozdoby - ať už háčkované, vyšívané, malované na skle, vyrobené z drátků, korálků a dalšími rozličnými technikami.

V Pavlovicích u Přerova začal adventní čas
Tomu všemu vévodil obrovský vánoční strom. Vánoční atmosféra navodily vánoční koledy a vůně svařáčku, cukroví a bramboráčků. V rohu místnosti byla tvořivá dílna pro děti, kde se stále něco kutilo. Vyráběly se ozdoby z proutí, zdobily se svíčky a perníčky a šikovnější děti se pustily i do ozdob z korálků, ti menší z papíru. Nechyběl ani anděl, který rozdával dárečky všem dětem. Vystaveny byly betlémy z perníku, keramiky, papíru, dřeva, které nám ochotně zapůjčili místní občané i občané z okolních obcí. Prožili jsme krásné předvánoční dny.

LISTOPAD

V Pavlovicích u Přerova začal adventní čas…..

V Pavlovicích u Přerova začal adventní čas
Advent v Pavlovicích u Přerova jsme společně zahájili koncertem adventní a vánoční hudby v kostele sv. Jiljí. Návštěvníků se tentokrát sešlo opravdu hodně. Pokračoval jarmarkem v Centru pro rodinu, kde bylo vše, co k Vánocím patří – ozdoby, svíčky,věnce, přáníčka a nespočet dalších vánočních dekorací. Všichni si mohli zakoupit drobné dárečky, vytvořené různými technikami v dílně Centra pro rodinu. Pro zahřátí nechyběl ani vánoční punč a svařák a k zakousnutí něco od maminek.

V Pavlovicích u Přerova začal adventní čas
Adventní program probíhal také v obecní knihovně, kde bylo možné načerpat inspiraci pro nadcházející sváteční dny nebo si zakoupit nádherné vánoční ozdoby vlastní výroby přítomných aranžérek paní Padalíkové paní Školoudíkové a paní Světnické. Na požádání ochotně poradily se současnými trendy aranžování. Děti mohly v tvořivé dílně malovat obrázky na sklo. Na sklonku příjemného dne jsme slavnostně rozsvítili vánoční strom, zaposlouchali se do tklivých melodií, které vycházely z housliček Pavlínky Šromotové a poslechli koledy, které si může každý návštěvník, který se u našeho stromu zastaví, spustit. Během těch pár hodin se v Pavlovicích usídlil předvánoční čas. Čas přání, nadějí a očekávání….

Výstava prací Dětského domova Veselíčko a Domova Alfréda Skeneho Pavlovice u Přerova

Výstava prací Dětského domova Veselíčko a Domova Alfréda Skeneho Pavlovice u Přerova
Sál kulturního domu byl vkusně naaranžován nádhernými výtvory klientů Dětského domova ve Veselíčku a klientů našeho domova důchodců.

ŘÍJEN

Týden knihoven

Týden knihoven
V rámci Týdne knihoven se delegace z naší obce zúčastnila Vyhlášení knihovny roku 2009 v pražském Klementinu. Potěsilo nás, že vítězství si opět odnesla knihovna z Olomouckého kraje, a to knihovna z Protivanova.

Beseda s P. Jaroslavem Knichalem

V sobotu nám připravil nezapomenutelný zážitek kpt. Mgr. Jaroslav Knichal - biskupský vikář Vojenského ordinariátu Brněnské diecéze přednáškou na téma Afghánistán očima vojenského kaplana. Dověděli jsme se zajímavosti o přírodě, složení obyvatelstva a jeho úsilí při rekonstrukci této země, a také o zážitcích účastníků vojenské mise.Od srpna 2008 do dubna 2009 se jako vojenský kaplan zúčastnil vojenské mise v Afghanistánu, která měla za úkol v afghánské provincii Lógar chránit provinční rekonstrukční tým České republiky, který má posílit účast naší země v úsilí mezinárodního společenství při zajištění stability, bezpečnosti a rekonstrukci Afghanistánu.

Drakiáda

Drakiáda
11. ročník ZÁHORÁCKÉ DRAKIÁDY
pořádala obec a SR při ZŠ a MŠ Pavlovice u Přerova dne 11.10.2009 odpoledne na hřišti.
I přes deštivé počasí se sešlo 13 dětí a podařilo se nám ve chvilce, kdy vysvitlo i sluníčko pouštět 10 draků. Ukončení proběhlo v knihovně, kde děti dostali teplý čaj s perníkem a samozřejmě malou odměnu. Protože se nikomu moc nechtělo domů, ještě se využilo možností v knihovně a malovali se obrázky, vystřihovánky apod.

Zájezd mikroregionu

Zájezd mikroregionu
Zástupci obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn se zúčastnili společného zájezdu - jejich cílem byla tentokrát oblast

Setkání se seniory

Setkání se seniory
Posezení zastupitelů obce se seniory, strávené povídáním a písničkami je motivací, jak vyjádřit úctu naší starší generaci. A právě takové tradiční setkání se uskutečnilo v měsíci říjnu v našem kulturním domě. V úvodním slově starosta seznámil se záměry a plány do budoucna, ke kterým následovala společná diskuse. Promítáním snímků z kulturní činnosti v obci s průvodním slovem místostarostky,knihovnice a členky rady byli přítomní vneseni do dějů, neboť ne každý senior se těší dobrému zdraví a je schopen se akce zúčastnit. O dobrou náladu se postaral hrou na harmoniku pan Václav Caletka. Za zvuku krásných melodií byla navozena příjemná atmosféra, která trvala do večerních hodin. Těšíme se na další setkání

Oslavy Dne vzniku samostatného československého státu

V obci proběhly oslavy výročí Dne vzniku samostatného československého státu. Po projevu starosty obce u památné Lípy Svobody a kulturní vložce dětí z MŠ následoval lampionový průvod se zastavením u pomníku padlých. Oslavy byly zakončeny táborákem s opékáním špekáčků

ZÁŘÍ

Hodové oslavy v obci

Hodové oslavy v obci
Letošní hodové oslavy byly o to významnější, že obec a SDH slavily kulatá jubilea svého založení. Po oba dny si návštěvníci mohli vybrat z bohaté kulturní nabídky. Na valné hromadě hasičů byli oceněni zasloužilí členové, pan Václav Šromota obdržel nejyšší ocenění - Zasloužilý hasič.

Cyklistický desetiboj

Cyklistický desetiboj
V sobotu 19.září uspořádali členové zastupitelstva obce, za pomoci rodičů a mládeže cyklistický desetiboj. Prázdniny skončily a je důležité dětem připomenout zásady bezpečného chování v silničním provozu. Ve dvě hodiny odpoledne už nedočkavě čekali první závodníci na startu . Úspěšně zvládli jízdu zručnosti, poznávání dopravních značek, poskytnutí první pomoci , zalepit a nahustit duši a určit povinnou výbavu kola. Do cíle dojeli všichni v pořádku - na kolech, koloběžkách i odrážedlech, bez rozdílu věku a v rekordním čase. Potom následovalo vyhlášení výsledků, rozdání cen,diplomů a vydatné občerstvení . Vše proběhlo velmi rychle, protože jsme byli všichni zvědaví co se ještě na hřišti bude dít. A dělo se! Díky finančnímu přispění  Mikroregionu Záhoří –Helfštýn, programu ROP, jsme mohli zhlédnout ukázku manipulace s horkovzdušným balonem. Všichni závodníci , pořadatelé i občané vzlétli a prohlédli si naši vesnici z výšky. Byl to opravdu krásný zážitek. Prožili jsem slunečné podzimní odpoledne, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

ČERVENEC

Převzetí Bílé stuhy za práci s mládeží v Tučíně

Převzetí Bílé stuhy za práci s mládeží v Tučíně
Ve Vesnici roku 2009 - obci Tučín - převzal starosta naší obce Vlastimil Bia Bílou stuhu za práci s mládeží.

Mladí hasiči na táboře

Návštěva v družební obci Prószków

ČERVEN

Stavební úpravy na obecním úřadě

Návštěva v družební obci Prószków
V letních měsících probíhala na obecním úřadě rekonstrukce stávajících prostor - výměna topení, elektroinstalace, oken a dveří. Novou podobu dostala zejména jednací místnost obecního úřadu, která byla zmodernizována.

Návštěva v družební obci Prószków

Delegace z MAS Záhoří-Bečva společně s dechovou hudbou Moravská Veselka se vydala v sobotu 27.6.2009 do městečka Prószków, se kterým má podepsanou partnerskou dohodu. Strávili příjemný den na akci Prószkowska parada orkiestr.

Ocenění v rámci soutěže Vesnice roku 2009

Dne 22.6.2009 se starosta a místostarostka obce zúčastnili tiskové konference na KU v Olomouci, kde byly vyhlášeny výsledky soutěže Vesnice roku 2009. Obec Pavlovice u Přerova ze 33 přihlášených obcí získala jedno z nevýznamnějších ocenění - Bílou stuhu za práci s mládeží. K tomuto ocenění se váže dotace ve výši 600 tis. Kč. Velmi si tohoto ocenění vážíme. Je to díky svědomité a poctivé práci všech, kteří se práci s dětmi a mládeži v obci věnují. Vítěznou - zlatou stuhu si odvezla sousední obec Tučín. Srdečně jim k tomuto ocenění blahopřejeme! Modrá stuha náleží obci Dlouhá Loučka, zelenou stuhu obdržela obec Jezernice a oranžovou stuhu obec Tištín. Diplom za vzorné vedení obecní knihovny byl udělen obci Potštát.

18.6.2009 Návštěva hodnotitelské komise Vesnice roku

Návštěva hodnotitelské komise Vesnice roku
Hodnotitelská komise Vesnice roku si vyslechla naše komentáře o činnosti a životě v naší obci. Uspějeme a získáme některé z nejvyšších ocenění?To se dozvíme za pár dnů, ale věříme, že Bílá stuha (práce s mládeží) nebo Modrá stuha (společenský život) poputuje do naší obce.

Den soutěží a her pro děti

Den soutěží a her pro děti
Ve spolupráci se spolky zorganizovala kulturní komise odpoledne pro děti, plné zajímavých soutěží.Na trase, která vedla od hřiště až k rybníku, musely zdolávat různé překážky a splnit přidělený úkol. V krásném prostředí Panského rybníka si nakonec mohly s rodiči opéci špekáček a občerstvit se.

KVĚTEN

Kácení máje v Prusínkách

V sobotu 30. května se konalo v Prusínkách tradiční kácení máje.

Hry Mikroregionu Záhoří Helfštýn

Hry Mikroregionu Záhoří Helfštýn
Sobota, 23. května, byla programy přímo nabitá. V naší obci se uskutečnily tradiční rybářské závody, probíhal fotbalový turnaj a přesto se nám podařilo sestavit družstvo, které reprezentovalo obec na Hrách MR Záhoří-Helfštýn, které se tentokrát uskutečnily v Hlinsku. Ze 14 obcí MR se účastnilo 10 obcí. V první části - vytvoření kuřecí fantazie - získalo naše¨mužstvo druhé místo, v části druhé, kterou tvořily dovednostní a vědomostní disciplíny, jsme se umístili na místě sedmém. Za obec Pavlovice soutěžili: Rostilav Růžička st., Rostislav Růžička ml., Božena Růžičková, Romana Růžičková, Jindřiška Derychová, Jana Stoklásková, Ludmila Smočková, Markéta Nevtípilová, Radka Vyskočilová a Martina Vyskočilová. Vytvořili úžasný kolektiv, který representoval naši obec. Za celodenní úsilí jim patří poděkování.

Poznávací pobyt starosty v Rumunsku

Poznávací pobyt starosty v Rumunsku
Od 15.5. - 22.5.2009 se starosta obce Vlastimil Bia zúčastnil poznávacího pobytu v Rumunsku, který byl organizován v rámci Olomouckého kraje.

Vycházka ke studánce Maria Zell

Vycházka ke studánce Maria Zell
Ve čtvrtek 21.5.2009 jsme se sešli k uskutečnění plánované akce - poznávací vycházky k Mariazell. Sešli se všichni ti, kteří chtěli zavzpomínat, jaké kouzelné místečko se v lese Pálenina nachází. Cestu nám pamětníci zpestřovali vyprávěním o historii Pavlovic. Po nepatrném bloudění jsme přece jen na místo dorazili a kochali se krásou kolem. I voda ze studánky chutnala asi jako tenkrát. V myšlenkách jsme si představovali paní baronku, která při svých vyjížďkách zde trávila nemálo času. I občanům Pavlovic sloužilo toto místo k nedělním vycházkám. Přemýšleli jsme o námětech na zpřístupnění a zkulturnění této lokality.

Děti babičkám

Děti babičkám
U příležitosti Svátku matek byla v kulturním domě dne 13.5.2009 pro naše babičky uspořádána malá oslava. Děti z mateřské školy se předvedly v pásmu básniček a tanečků, dále mohli přítomní shlédnout fotoprojekci z činnosti knihovny. Při ochutnávce tradičního lahodného čaje a koláčků si mohli prozpěvovat oblíbené lidové písničky.

Oslava Dne vítězství

Den vítězství zahájili v Pavlovicích setkáním u Lípy Svobody. Po zaznění státní hymny starosta v krátkém projevu připomněl májové dny roku 1945. Poté následoval lampionový průvod se zastavením u pomníku padlých, kde byla položena kytice. Den jsme zakončili táborákem, kde si mohl každý z přítomných opéct špekáček.

DUBEN

Procházka po pamětihodnostech obce

Procházka po pamětihodnostech obce
Slunečné sobotní odpoledne dne 25. dubna přímo vybízelo k jarní procházce. Skupinka 15-ti lidiček dychtivých po vědomostech z historie obce se sešla před budovou základní školy. Pan Ing. Masař byl náležitě připraven a před samotnou procházkou nás seznámil se "skvosty", které v okolí obce našel. Jednalo se hlavně o úlomky kamene a staré mince. A pak už následovala náročná, téměř dvouhodinová procházka po obci. Na každém významném místě jsme se zastavili a vyslechli si zajímavý komentář vážící se k určitému místu nebo památce. Své putování jsme zakončili na místním hřbitově u hrobek rodiny Skene. Pan Ing. Masař pohotově dovedl zopovědět nespočet našich dotazů. Unaveni, ale bohatí o nová poznání jsme dále diskutovali při společném občerstvení. Usoudili jsme, že tuto akci budeme dále presentovat s tím cílem, aby se jí napříště zúčastnilo více občanů.

Výstava prací manželů Mazáčových

Výstava prací manželů Mazáčových
Ve dnech 18. a 19.4.2009 byla v prostorách knihovny uspořádána výstava malovaných obrázků, fotografií a soustružených výrobků ze dřeva manželů Mazáčových, nazvaná "Jarní probouzení..". Fotografie byly pořízeny převážně z různých lokalit obce a také zachycují krásná zákoutí zámecké zahrady. Návštěvníci mohli na portrétech p. Mazáče spatřit své spoluobčany.

Velikonoční výstava

Velikonoční výstava
Obec Pavlovice uspořádala ve dnech 4. a 5. 4. výstavu spojenou s Velikonocemi a příchodem jara. Návštěvníci si mohli prohlédnout, ale také zakoupit krásné velikonoční dekorace. Část výtěžku z akce bude věnován dětem na zakoupení hraček ve školce. V knihovně fungovala zároveň tvořivá dílna, kde si mohli dospělí i děti vyrobit velikonoční dekoraci - ozdobit různou technikou velikonoční vajíčko, přáníčko nebo ozdobit perníček.

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem
Tajuplnou "Noc s Andersenem" z pátku 3. na sobotu 4. dubna strávilo 20 dětí z Pavlovic a 10 dospělých v knihovně. Navázali jsme spojení přes Skype s dětmi z polského prószkówa a starosta všechny "spáče" pozdravil. Program byl velmi bohatý, od návštěvy tajuplného nočního hradu s Bílou paní až po poslech varhanního koncertu "našeho Andersena" Standy v kostele plném blikajících svíček. Uvolnění nastalo při vyhlašování Miss pyžamo, které vyhlásila paní místostarostka. Následovalo rozloučení s polskými dětmi, představení Miss pyžamo , naše a polská modlitbička. Dobrou noc popřál našim dětem představitel polské strany. A pak už jsme se věnovali jen čtení pohádek na dobrou noc a povídání....

21.3.2009 - Zabíjačka v Dětském domově Lipník n. B.

Zabíjačka v Dětském domově Lipník n. B.
Aby i děti z dětského domova poznaly tradiční zabíjačku se vším všudy, vedení DD se rozhodlo jim tuto akci ve svých prostorách zprostředkovat. Obec Pavlovice u Přerova se na této akci spolupodílela. Při ochutnávce specialit ze zabíjačky byly zároveň dohodnuty další možnosti spolupráce a zapojení dětí do aktivit obce.

Čisté jaro v Pavlovicích

Čisté jaro v Pavlovicích
Kdo projížděl v sobotu 21. března naší obcí, mohl si povšimnout jak se mladší i starší generace zapojila do jarního úklidu naší vesnice.Akci pořádala obec Pavlovice u Přerova ve spolupráci s Centrem pro rodinu, SDH Pavlovice, TJ Sokol Pavlovice a Rybářským spolkem Duhová šupina. V duchu motta akce "Přidej se, a pomoz zbavit okolní přírodu nánosu odpadků, aby se mohla na jaře zhluboka nadechnout....
a Pavlovice budou krásným místem pro život!" se čtyřicítka brigádníků s chutí pustila do práce. Zdaleka nestačí jeden půlden k tomu, aby se uklidilo úplně všechno. Ale podařilo se dát do pořádku prostory v centru obce. Odvezli jsme odpadky, staré větve, vyhrabaly se travnaté prostory. Poděkování patří všem, kteří se do této akce zapojili.

Další fotografie

Ples Mikroregionu Záhoří - Helfštýn

Dne 14.3.2009 proběhl v našem kulturním domě již 4. ples Mikroregionu Záhoří-Helfštýn. Tento ples je velmi oblíben, neboť se zde přijdou pobavit občané ze všech 14 obcí MR. K tanci vyhrávala kapela Moravská Veselka a Big Mžik. V kulturním programu vystoupily dívky z Agentury HIT z Přerova a taneční skupina Colorado svým půlnočním kankánem rozvášnila přítomné obecenstvo.Ti, kteří měli kapičku štěstí, vyhráli krásné ceny v tombole. Skutečnost, že návštěvníci plesu opouštěli prostory KD až ke 4. hodině ranní svědčí o tom, že strávili příjemné chvíle. Dále viz fotogalerie.

BŘEZEN

Týden čtení v knihovně

Týden čtení v knihovně
Ve dnech 2. - 7. 3.2009 proběhl v obecní knihovně Týden čtení. První den týdne čtení byla na programu přednáška starosty o proměnách vesnice s náznakem "nové" tváře obce. Dále - viz obecní knihovna.

Sousedský ples a dětské šibřinky

Ve dnech 21. a 22.2.2009 proběhl tradiční sousedský ples a dětské šibřinky. Těší nás velký zájem občanů i návštěvníků z širokého okolí o obě tyto akce.

Školení k webovým stránkám

Dne 17.2.2009 uspořádala firma Antee v obci Tučín školení k práci na internetových stránkách. Z naší obce se zúčastnili 4 zástupci.

Hokejový turnaj

Hokejový turnaj
Obec ve spolupráci s našimi sportovci uspořádala hokejový turnaj. Zúčastnilo se družstvo z Pavlovic, Tučína a Hradčan. Naše družstvo ve složení Ondřej Stoklásek, Martin Školoudík, Pavel Vybíral, Honza Barvík, Zbyněk Venený a Matěj Doubravský se umístilo na 1. místě. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Ondřej Stoklásek. Mladí sportovci si vzali za cíl organizovat tento turnaj každoročně.

Vytvoření kalendáře akcí na rok 2009

Dne 11. února 2009 se na OÚ sešli zástupci obce, spolků a sdružení za účelem vytvoření Plánu kulturních a sportovních akcí na rok 2009.

ÚNOR

Divadelní představení ochotnického souboru z Dřevohostic

V sobotu 31. ledna vystoupil v našem kulturním domě ochotnický divadelní soubor z Dřevohostic s představením "Jak je důležité míti Filipa". Představení shlédlo 128 návštěvníků.

Návštěva z obce Prószków

Návštěva z obce Prószków
V rámci příhraniční spolupráce s Polskem jsme v naší obci dne 28. ledna přivítali delegaci zástupců obce Prószków. Předmětem jednání bylo navázání spolupráce mezi knihovnami obou obcí a příprava společných kulturních akcí. Tou nejbližší bude 20. ročník Hudebních Pavlovic Václava Drábka, který se uskuteční 13. června 2009.

LEDEN

Rozloučení s vedoucí učitelkou MŠ Zdeňkou Adámkovou

Rozloučení s vedoucí učitelkou MŠ Zdeňkou Adámkovou
V měsíci lednu ukončila své působení v naší mateřské škole paní Zdeňka Adámková. Poděkovat za téměř 40leté pedagické působení v naší obci a zároveň se s ní rozloučit přišli představitelé obce a vedení ZŠ a MŠ.